18.05.2015.

Веронаука – ђаци Земунске најбољи у граду!

На градском такмичењу из Верске наставе ученици Земунске гимназије постигли су велики успех. На Православном Богословском Факултету, 19. марта, у конкуренцији од пет београдских средњих школа, наши ђаци су освојили прво место! Екипу Земунске гимназије чинили су:

Тамара Недељковић I/3, професор Александар Милојков

Сергеј Пајић II/1, професор Дарко Радовановић

Милорад Сретеновић II/2, професор Дарко Радовановић

Александар Мандић II/8, професор Дарко Радовановић

Андреа Коцић III/2, професор Александар Милојков

Разговор са првонаграђеним ученицима Земунске гимназије - веронаука послушајтe овде

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.