22.05.2015.

Матурант Земунске гимназије, Коста Стоjиљковић постигао је огроман успех на Републичком такмичењу из програмирања

Резултати Државног такмичења из програмирања 2015

Такмичећи се раме уз раме са ученицима који долазе из гимназија са знатно већим фондом часова програмирања (Математичка гимназије, Рачунарска гимназија, рачунарски смер гимназије у Нишу, Новом Саду, Лозници,...). Коста је успео да освоји другу награду.

Тиме је постао добитник дипломе и сертификата који га ослобађају полагања пријемног испита и омогућавају слободан упис на жељени факултет.

Драги Коста, желимо ти много среће и успеха у даљем раду и животу.

Честитамо!

Професори Земунске гимназије

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.