03.06.2015.

Велики успех ученика на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе

И ове године, ученици Земунске гимназије постижу велике успехе на такмичењима из многих предмета. Успехе су, између осталог, низали на такмичењима из српског језика и књижевности, на којем је ученица првог разреда Ивона Гиздовић, вођена и саветована од стране професора Милане Сувочаров, остварила веома запажен резултат.

Интервју са Ивоном Гиздовић погледајте овде.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.