04.06.2015.

Гимназијада

На теренима Треће београдске гимназије, од 13. до 15. маја 2015. године, одржана је Гимназијада. Ова спортска манифестација представља надметање београдских гимназија у више различитих спортова, овога пута у малом фудбалу, баскету и одбојци.

Ученици Земунске гимназије су на овогодишњем такмичењу постигли веома запажене резултате у сва три спорта.

- одбојка: 1. место. У финалу је побеђена екипа Треће београдске гимназије резултатом 2:0. Одбојкашку екипу наше школе чиниле су:

Ана Мартиновић, Тамара Лукић, Јана Потић, Јована Церњански, Тијана Шеша, Јована Баошић, Симона Баошић, Сара Антић, Јелена Гријак, Анђела Радисављевић, Ивана Миротић и Изабела Јанкоски.

- баскет: 2. место. У финалу је наша екипа поражена од XV гимназије резултатом 21:18. Баскеташку екипу наше школе чинили су:

Урош Видовић, Лука Пантош, Лука Радовановић, Марко Пантовић, Бранислав Терзић, Вељко Михајловић и Иван Бан.

- мали фудбал: 3. место. У борби за треће место наша екипа је победила екипу из Гимназије Свети Сава резултатом 3:1. Екипу у малом фудбалу чинили су:

Андреј Манојловић, Коста Бањац, Стефан Човић, Немања Мишчевић, Милан Раденковић, Урош Стаменковић, Никола Обрадовић, Андрија Букарица, Срђан Бјелић и Максим Јокић.

Честитамо нашим спортистима на веома успешном репрезентовању школе и желимо им много среће на свим будућим такмичењима.

Новинарска секција

Фото репортажу са овог догађања можете погледати овде.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.