04.06.2015.

Гимназијада

На теренима Треће београдске гимназије, од 13. до 15. маја 2015. године, одржана је Гимназијада. Ова спортска манифестација представља надметање београдских гимназија у више различитих спортова, овога пута у малом фудбалу, баскету и одбојци.

Ученици Земунске гимназије су на овогодишњем такмичењу постигли веома запажене резултате у сва три спорта.

- одбојка: 1. место. У финалу је побеђена екипа Треће београдске гимназије резултатом 2:0. Одбојкашку екипу наше школе чиниле су:

Ана Мартиновић, Тамара Лукић, Јана Потић, Јована Церњански, Тијана Шеша, Јована Баошић, Симона Баошић, Сара Антић, Јелена Гријак, Анђела Радисављевић, Ивана Миротић и Изабела Јанкоски.

- баскет: 2. место. У финалу је наша екипа поражена од XV гимназије резултатом 21:18. Баскеташку екипу наше школе чинили су:

Урош Видовић, Лука Пантош, Лука Радовановић, Марко Пантовић, Бранислав Терзић, Вељко Михајловић и Иван Бан.

- мали фудбал: 3. место. У борби за треће место наша екипа је победила екипу из Гимназије Свети Сава резултатом 3:1. Екипу у малом фудбалу чинили су:

Андреј Манојловић, Коста Бањац, Стефан Човић, Немања Мишчевић, Милан Раденковић, Урош Стаменковић, Никола Обрадовић, Андрија Букарица, Срђан Бјелић и Максим Јокић.

Честитамо нашим спортистима на веома успешном репрезентовању школе и желимо им много среће на свим будућим такмичењима.

Новинарска секција

Фото репортажу са овог догађања можете погледати овде.

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.