25.06.2015.

Модерно светско песништво 20-ог века

Професорка српског језика и књижевности др Вукосава Живковић је са матурантима 4/3 и 4/4 разреда Земунске гимназије одржала низ огледних часова из наставне теме Модерно светско песништво 20-ог века. Међу најуспешнијим представљањима стваралачких подухвата највећих песника модерног доба, издвојио се филмски приказ о животу и раду песника Еме Сезера (по оригиналном сценарију 4/4 разреда) и замишљени сусрет Жака Превера и Виктора Игоа (по, такође, оригиналном драмском сценарију 4/3 разреда). Оба садржаја показују висок креативни потенцијал, самосталност и надахнути подухват матураната Земунске гимназије.

Час српског језика у Земунској гимназији - Еме Сезер - видео

Час српског језика у Земунској гимназији - Жак Превер - видео

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.