27.09.2015.

Посета ученика и професора Гимназије из Шкофја Локe

У склопу пројекта Сусрети гимназија Европе - истраживањем до бољег учења, од 19. до 22. септембра, у посети Земунској гимназије били су ученици и професори пријатељске Гимназије из Шкофја Локе у Словенији.

Ученици и запослени у Земунској гимназији су, као и обично, за своје госте припремили богат програм.

Више о овом догађају можете погледати у запису који су направили чланови Историјско документарне и Новинарске секције Земунске гимназије.

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.