15.10.2015.

"О достојанству" - трибина поводом објављивања књиге Мајкла Розена "Достојанство"

У четвртак, 8.10.2015. године у 14 часова, у библиотеци Земунске гимназије одржана је трибина поводом објављивања књиге Мајкла Розена "Достојанство". Гост трибине била је Александра Ђуричић, књижевни критичар. Трибину су организовали ученици Земунске гимназије уз помоћ професорки Виолете Вукин, проф. филозофије и Наде Караић, проф. српског језика и књижевности.

Догађај је фотографијама пропратио Алекса Бановчанин, ученик II4..

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.