15.10.2015.

"О достојанству" - трибина поводом објављивања књиге Мајкла Розена "Достојанство"

У четвртак, 8.10.2015. године у 14 часова, у библиотеци Земунске гимназије одржана је трибина поводом објављивања књиге Мајкла Розена "Достојанство". Гост трибине била је Александра Ђуричић, књижевни критичар. Трибину су организовали ученици Земунске гимназије уз помоћ професорки Виолете Вукин, проф. филозофије и Наде Караић, проф. српског језика и књижевности.

Догађај је фотографијама пропратио Алекса Бановчанин, ученик II4..

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.