23.10.2015.

Екскурзија трећег разреда Земунске гимназије

Екскурзија трећег разреда Земунске гимназије реализована је од 11. до 16. октобра 2015.

Посетили смо: Метеоре, Микену, Епидаурус, Коринт, Науплион, Атину, Глифаду, Делфе, Термопиле, Солун и Зејтинлинк.

Утисци су очаравајући и незаборавни!

Делић атмосфере, забележен мобилним телефонима, приредили смо и поставили на YouTube.com.

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.