22.12.2015.

Дајмо мало, учинимо много

Поводом новогодишњих празника, ученици деветог и десетог одељења трећег разреда Земунске гимназије, организовали су добротворну акцију под називом „Дајмо мало, учинимо много“. Сврха акције била је да се сакупе новчана средства којима су купљени разни новогодишњи поклони. Ученици III9 и III10 су лично однели поклоне у Дневни боравак за децу и омладину ометену у развоју. Ону су се, заједно са професором грађанског васпитања, Зорицом Перовић, и професором верске наставе, Дарком Радовановићем, дружили уз музику и игру. Гостољубива деца су им заузврат направила новогодишњу честитку захвалности и послужила их соковима и колачима. Акција је трајала седам дана, у периоду од 22.12. до 30.12. 2015. године, и покренута је на иницијативу ученика III10. Ученици кажу да их добротворни рад испуњује и инспирише и да ће у будућности организовати још акција овог типа.

Координатори акције су били Никола Јовановић, Андрија Кокановић и Димитрије Петровић.

Димитрије Петровић III10

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.