26.12.2015.

Час грађанског васпитања

У организацији Канцеларије за младе ГО Земун, а у склопу наставе грађанског васпитања, ученици трећег разреда Земунске гимназије су, 25.11.2015. године, посетили општину Земун. Ученицима је занимљиво предавање о систему фунционисања локалне самоуправе, надлежностима и важним датумима одржао секретар Скупштине ГО Земун Марко Јанковић. http://zemun.rs/cas-gradanskog-vaspitanja-o-funkcioni/. Ова посета је подстицај за остваривање даље сарадње са Канцеларијом за младе ГО Земун, кроз узимање учешћа ученика наше школе у различитим манифестацијама, едукацијама, омладинском активизму, волонтирању и др.

Зорица Перовић

Професори МилетаСајић и Стеван Радовановић обојили су другу половину XX века у Гимназији. Први васпитавајући ученике да је сусрет са уметношћу најбогатији део живота, а други је свој стваралачки таленат преточио у десетину књига о Земуну, земунској култури и културним посленицима Земуна.