04.02.2016.

Земунска има срце

Професор веронауке, Дарко Радовановић и ученици Земунске гимназије су у уторак 29.12.2015. године организовали хуманитарну свирку у клубу Fest у Земуну, под називом „Земунска има срце”. Циљ је био прикупљање новчаних средстава за помоћ ученицима наше школе који су лошијег материјалног стања.

Фото репортажу са овог догађаја можете погледати овде

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.