23.03.2016.

Окружно такмичење из немачког језика

На недавно одржаном Окружном такмичењу из немачког језика, ученица Земунске гимназије, Митра Степић IV-7 (Сања Свилар, професор немачког језика), постигла је запажен разултат, освојивши друго место.

Честитамо Митри на великом успеху и пласману на Државни ниво такмичења, и желимо јој срећан и успешан наставак такмичења!

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.