23.03.2016.

Окружно такмичење из немачког језика

На недавно одржаном Окружном такмичењу из немачког језика, ученица Земунске гимназије, Митра Степић IV-7 (Сања Свилар, професор немачког језика), постигла је запажен разултат, освојивши друго место.

Честитамо Митри на великом успеху и пласману на Државни ниво такмичења, и желимо јој срећан и успешан наставак такмичења!

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“