24.03.2016.

Дан када је пала једна српска држава - Република Српска Kрајина

У четвртак, 24. марта 2016. године у 19:15, у свечаној сали Земунске гимназије одржаће се промоција књиге

"ДАН КАДА ЈЕ ПАЛА ЈЕДНА СРПСКА ДРЖАВА - РЕПУБЛИКА СРПСКА КРАЈИНА"

Аутора Сање Лакић, студента Правног факултета и бивше ученице Земунске гимназије и Марка Шукала, студента Правног факултета.

Поред аутора књиге, на промоцији ће говорити

Миломир Марић, новинар,

Славко Гак, бивши ватерполиста и градски секретар за спорт и омладину,

Јован Ћирић, директор Института за упоредно право и научни саветник,

Недељко Попадић, песник.

Позивамо вас да својим присуством пружите подршку младим ауторима.

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.