30.03.2016.

Презентација књиге "Пад једне српске државе - РСК"

У свечаној сали Земунске гимназије одржана је промоције књиге бивше ученице наше школе Сање Лакић, сада студента четврте године Правног факултета.

У препуној сали уз њу су били и еминентни гости и експерти,

др Ј.Ћирић-Институт за упоредно право

Д.Милић,начелник агенције за мито и корупцију

Н.Попадић, песник

М.Шукало, коаутор књиге.

Промоцији су присуствовали ученици гимназије, професори наше школе али и многи посетиоци које интересује тема која се у књизи обрађује.

Ово је само један од пројеката који је почетак сарадње са бившим ученицима, а сада врло успешним младим људима.

Покретач пројекта је бивши разредни старешина проф. Лазовић Анђа, медијатор је била проф. Сувачаров Милана, а све уз подршку директора школе Милоша Бјелановића.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.