31.03.2016.

Долазак ученика са Сицилије у госте Земунској гимназији

У понедељак, 04. априла 2016., Земунска гимназија ће угостити децу и професоре из гимназије Галилео Галилеј из Катаније на Сицилији (Италија), као први део међународне размене ученика. Деца ће боравити у породицама наших ученика све до понедељка, 11. априла 2016. За време боравка у нашем граду, деца из Италије упознаће се са нашом културом, историјом, начином живота, кухињом, школским животом, видеће културне и историјске знаменитости Београда и Земуна, посетиће Крагујевац и Нови Сад.

Ученици и професори Земунске гимназије ће “вратити” посету крајем априла, када путују код својих пријатеља у Катанију.

Ову размену је помогао ТЕЛЕКОМ СРБИЈА својом донацијом. Овим путем им се захваљујемо.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.