06.04.2016.

„И Земунска се бори“

У оквиру кампање „И ја се борим“ коју спроводи Национално удружење родитеља деце оболеле од рака НУРДОР, а поводом обележавања Међународног дана деце оболеле од рака, у свечаној сали Земунске гимназије 25.03.2016, ученици трећег разреда имали су прилику да учествују у едукативној трибини и погледају цртани филм „Петар и змај“, инспирисан истинитом причом Пола Сандерса, који је оболео од рака у десетој години. Одржано је и предавање на коме су волонтери удружења и излечена деца изнела искуства о болести и важности здравља, начину опхођења са оболелом децом, социјалној укључености, као и о могућностима волонтирања у удружењу и камповима, у којима се деца опорављају. Ученици су са уважавањем постављали питања о могућностима партиципације, начину ангажовања и подршке деци и омладини оболелим од ове болести. Успешну сарадњу са удружењем остварила је заменик директора Теодора Толева, а реализацију овог пројекта помогли су предметни наставници Биљана Јаковљевић, Сања Крстић-Ђуровић, Анђа Лазовић, Дарко Радовановић и Зорица Перовић.