19.04.2016.

Kњижевни конкурс Борислав Пекић

Трећа београдска гимназија традиционално организује књижевни конкурс Борислав Пекић већ двадесет две године. Награде се додељују за најбоља прозна, поетска и есејистичка остварења београдских гимназијалаца. Бранислав Ступар, ученик Земунске гиманзије (III-1), освојио је ове године трећу награду за причу Радост породичног окупљања, коју је жири оценио као топлу причу о људској солидарности и доброти.

Бранислав је преузео своју награду у библиотеци Треће гимназије, 14. априла, на свечаној додели.

Mентор награђеног ученика је проф. др Вукосава Живковић.

Честитамо!

Више информација погледајте овде

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.