19.04.2016.

Kњижевни конкурс Борислав Пекић

Трећа београдска гимназија традиционално организује књижевни конкурс Борислав Пекић већ двадесет две године. Награде се додељују за најбоља прозна, поетска и есејистичка остварења београдских гимназијалаца. Бранислав Ступар, ученик Земунске гиманзије (III-1), освојио је ове године трећу награду за причу Радост породичног окупљања, коју је жири оценио као топлу причу о људској солидарности и доброти.

Бранислав је преузео своју награду у библиотеци Треће гимназије, 14. априла, на свечаној додели.

Mентор награђеног ученика је проф. др Вукосава Живковић.

Честитамо!

Више информација погледајте овде

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.