19.04.2016.

Kњижевни конкурс Борислав Пекић

Трећа београдска гимназија традиционално организује књижевни конкурс Борислав Пекић већ двадесет две године. Награде се додељују за најбоља прозна, поетска и есејистичка остварења београдских гимназијалаца. Бранислав Ступар, ученик Земунске гиманзије (III-1), освојио је ове године трећу награду за причу Радост породичног окупљања, коју је жири оценио као топлу причу о људској солидарности и доброти.

Бранислав је преузео своју награду у библиотеци Треће гимназије, 14. априла, на свечаној додели.

Mентор награђеног ученика је проф. др Вукосава Живковић.

Честитамо!

Више информација погледајте овде

У Земунској гимназији отвара се 1926/27. школске године први биоскоп , 1934/35. основан је и Аеро-клуб. Тих година почиње са радом и ученички феријални савез – Стег , као и спортска друштва Витез и Сокол.