10.05.2016.

Све о упису у Земунску гимназију 2016-17

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину
Шифре за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину

Гимназија или средња стручна школа?

По завршетку основне школе, млада особа долази у недоумицу - чиме ће се у будућности бавити. Једноставнија могућност је померањe ове животне одлуке за каснији период (завршетак средњег образовања).

Ако се двоумите и верујете да желите константно да учите, стичете нова знања и препознајете у себи могућност напретка на неком од факултета, онда је најидеалније решење да упишете гимназију.

Ако размишљате о средњој стручној школи та могућност Вам пружа адекватно знање искључиво из одабране области и упис на факултете везане за наставак школовања само из те стручне области.

Зашто да упишем Земунску гимназију?

Порука бившег ученика Земунске гимназије основцима
Порука матуранткиње Земунске гимназије основцима
Порука ученика Земунске гимназије основцима
Порука ученице Земунске гимназије основцима

Земунска гимназија нуди три смера:

- Природно-математички
- Друштвено-језички
- Одељење ученика са посебним способностима за физику

Наставни кадар

Опремљеност – кабинети, наставна средства

Секције и друге ваннаставне активности

Успеси ученика

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.