10.05.2016.

Све о упису у Земунску гимназију 2016-17

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину
Шифре за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину

Гимназија или средња стручна школа?

По завршетку основне школе, млада особа долази у недоумицу - чиме ће се у будућности бавити. Једноставнија могућност је померањe ове животне одлуке за каснији период (завршетак средњег образовања).

Ако се двоумите и верујете да желите константно да учите, стичете нова знања и препознајете у себи могућност напретка на неком од факултета, онда је најидеалније решење да упишете гимназију.

Ако размишљате о средњој стручној школи та могућност Вам пружа адекватно знање искључиво из одабране области и упис на факултете везане за наставак школовања само из те стручне области.

Зашто да упишем Земунску гимназију?

Порука бившег ученика Земунске гимназије основцима
Порука матуранткиње Земунске гимназије основцима
Порука ученика Земунске гимназије основцима
Порука ученице Земунске гимназије основцима

Земунска гимназија нуди три смера:

- Природно-математички
- Друштвено-језички
- Одељење ученика са посебним способностима за физику

Наставни кадар

Опремљеност – кабинети, наставна средства

Секције и друге ваннаставне активности

Успеси ученика

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.