13.05.2016.

Обавештење за ученике I, II и III разреда о полагању италијанског језика у Земунској гимназији

Обавештавају се ученици да ће се ПИСМЕНИ део из италијанског језика одржати 04. јуна 2016. године по следећем распореду:

ПРВИ и ДРУГИ РАЗРЕД у 9.00 часова

ТРЕЋИ РАЗРЕД у 11.00 часова

УСМЕНИ део испита одржаће се 11. јуна 2016. године по следећем распореду:

ПРВИ РАЗРЕД у 8.00 часова

ДРУГИ РАЗРЕД у 9.00 часова

ТРЕЋИ РАЗРЕД у 10.00 часова

ГРАДИВО:

I година – Nuovo Progetto Italiano 1b (od 6. do 11. lekcije)

II година - Nuovo Progetto Italiano 2A (od 1. do 5. lekcije)

III година - Nuovo Progetto Italiano 2b (od 6. do 11. lekcije)

Пријаве за полагање разредног испита из италијанског језика, као другог страног језика за школску 2015/2016. године, донети и предати административном раднику од 9.00 до 14.00 часова сваког радног дана, први спрат канцеларија 116, а најкасније до 02. јуна 2016. године.

Приликом пријаве неопходно је донети:

- упут школе коју ученик похађа, а којим се упућује у Земунску гимназију на полагање италијанског језика (у упуту навести име и презиме, име оца-мајке, датум рођења, место и општину рођења, државу, смер, разред и одељење);

-​ пријаву и записник о полагању испита

-​ Уверење о положеном испиту – образац бр. 4. НЕ ПОПУЊАВАТИ

Уверење о положеном испиту – образац бр. 4 може се купити у „Просветном прегледу“ у Београду, Дечанска бр.6.

У Земуну, 13.05.2016. Директор
Милош Бјелановић

Oбавештење можете преузети ОВДЕ

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.