23.05.2016.

Одељење за ученике са посебним способностима за физику

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину
Шифре за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину
Пријављивање за полагање пријемног испита за упис у одељење са посебним способностима за физику - 2016
• Званичне информације о Упису у средњу школу можете да потражите на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја

О смеру

Који предмети се уче, са колико часова недељно и годишње, најјасније ћете видети из програма за овај смер гимназије:

План образовања

И ове године се професори физике и математике организују припремну наставу за полагање пријемног испита:

Припремна настава за упис 2016.

Примери задатака из физике

Примери задатака из математике

У Земунској гимназији прошле школске године је уписано прво одељење ученика са посебним способностима за физику.

Коначна листа резултата са пријемног испита за упис у одељење ученика обдарених за физику 2015.

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.