01.06.2016.

Нови велики успех литерарне секције

На великом међународном конкурсу „Дани ћирилице“, наши ученици су и ове године остварили сјајан успех!

У конкуренцији од неколико стотина радова, пристиглих из тридесетак земаља света, ученице Земунске гимназије освојиле су друго место за поезију и прозу. Теме овогодишњег конкурса су биле: „Сачувајмо ћирилицу“ и „Никад не заборави“.

У присуству ментора, професорки мр Валентине Вукмировић Стефановић и др Вукосаве Живковић, награђеним ученицама Катарини Ненадовић I-3 и Милици М. Јанковић III-2, уручене су дипломе и вредне награде.

Земунска гимназија је добила посебну похвалу, као школа из које је пристигао велики број изузетних литерарних радова.

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.