01.06.2016.

Нови велики успех литерарне секције

На великом међународном конкурсу „Дани ћирилице“, наши ученици су и ове године остварили сјајан успех!

У конкуренцији од неколико стотина радова, пристиглих из тридесетак земаља света, ученице Земунске гимназије освојиле су друго место за поезију и прозу. Теме овогодишњег конкурса су биле: „Сачувајмо ћирилицу“ и „Никад не заборави“.

У присуству ментора, професорки мр Валентине Вукмировић Стефановић и др Вукосаве Живковић, награђеним ученицама Катарини Ненадовић I-3 и Милици М. Јанковић III-2, уручене су дипломе и вредне награде.

Земунска гимназија је добила посебну похвалу, као школа из које је пристигао велики број изузетних литерарних радова.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.