01.06.2016.

Нови велики успех литерарне секције

На великом међународном конкурсу „Дани ћирилице“, наши ученици су и ове године остварили сјајан успех!

У конкуренцији од неколико стотина радова, пристиглих из тридесетак земаља света, ученице Земунске гимназије освојиле су друго место за поезију и прозу. Теме овогодишњег конкурса су биле: „Сачувајмо ћирилицу“ и „Никад не заборави“.

У присуству ментора, професорки мр Валентине Вукмировић Стефановић и др Вукосаве Живковић, награђеним ученицама Катарини Ненадовић I-3 и Милици М. Јанковић III-2, уручене су дипломе и вредне награде.

Земунска гимназија је добила посебну похвалу, као школа из које је пристигао велики број изузетних литерарних радова.

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.