10.06.2016.

Koначни резултати пријемног испита упис у одељење ученика са посебним способностима за физику

Коначни резултати пријемног испита упис у одељење ученика са посебним способностима за физику
Прелиминарни резултати пријемног испита упис у одељење ученика са посебним способностима за физику
Oбавештење о полагању пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику
Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину
Шифре за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину
Пријављивање за полагање пријемног испита за упис у одељење са посебним способностима за физику - 2016
• Званичне информације о Упису у средњу школу можете да потражите на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја

О смеру

Који предмети се уче, са колико часова недељно и годишње, најјасније ћете видети из програма за овај смер гимназије:

План образовања

И ове године се професори физике и математике организују припремну наставу за полагање пријемног испита:

Припремна настава за упис 2016.

Примери задатака из физике

Примери задатака из математике

У Земунској гимназији прошле школске године је уписано прво одељење ученика са посебним способностима за физику.

Коначна листа резултата са пријемног испита за упис у одељење ученика обдарених за физику 2015.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.