10.06.2016.

Koначни резултати пријемног испита упис у одељење ученика са посебним способностима за физику

Коначни резултати пријемног испита упис у одељење ученика са посебним способностима за физику
Прелиминарни резултати пријемног испита упис у одељење ученика са посебним способностима за физику
Oбавештење о полагању пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику
Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину
Шифре за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину
Пријављивање за полагање пријемног испита за упис у одељење са посебним способностима за физику - 2016
• Званичне информације о Упису у средњу школу можете да потражите на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја

О смеру

Који предмети се уче, са колико часова недељно и годишње, најјасније ћете видети из програма за овај смер гимназије:

План образовања

И ове године се професори физике и математике организују припремну наставу за полагање пријемног испита:

Припремна настава за упис 2016.

Примери задатака из физике

Примери задатака из математике

У Земунској гимназији прошле школске године је уписано прво одељење ученика са посебним способностима за физику.

Коначна листа резултата са пријемног испита за упис у одељење ученика обдарених за физику 2015.

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.