25.06.2016.

За оне који желе школе са више физике

Огледно одељење за физику у Земунској гимназији функционише од школске 2015/2016.године. Због повећаног интересовања ученика за природно-математички смер Aктив професора физике из Земунске гимназије покренуо је иницијативу за увођење наставног програма „Гимназија за ученике са посебним способностима за физику".

Више информација прочитајте ОВДЕ

Извор: Радио телевизија Србије

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.