30.06.2016.

Такмичење у првој помоћи

у Земунском парку, у недељу пре подне; учествовало је 7 ученица другог разреда наше школе и освојиле су четврто место. Уз јаку конкуренцију, недовољан број часова обуке и вежбе(могућности Црвеног крста) и први излазак ове екипе на такмичење, можемо им само честитати! Браво девојке!!

Слике можете погледати ОВДЕ

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.