30.06.2016.

Такмичење у првој помоћи

у Земунском парку, у недељу пре подне; учествовало је 7 ученица другог разреда наше школе и освојиле су четврто место. Уз јаку конкуренцију, недовољан број часова обуке и вежбе(могућности Црвеног крста) и први излазак ове екипе на такмичење, можемо им само честитати! Браво девојке!!

Слике можете погледати ОВДЕ

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.