30.06.2016.

Такмичење у првој помоћи

у Земунском парку, у недељу пре подне; учествовало је 7 ученица другог разреда наше школе и освојиле су четврто место. Уз јаку конкуренцију, недовољан број часова обуке и вежбе(могућности Црвеног крста) и први излазак ове екипе на такмичење, можемо им само честитати! Браво девојке!!

Слике можете погледати ОВДЕ

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.