30.08.2016.

Почетак школске године

Школска 2016/2017. година почиње у четвртак, 1. септембра 2016. године:

II и IV разред, као и одељење I-11 (одељење ученика надарених за физику) пре подне од 8:00

I и III разред после подне од 14:00

Желимо вам срећан и успешан почетак нове школске године.

Биће истакнуто обавештење када се уђе у школу око распореда учионица за први разредни час.

УПРАВА ШКОЛЕ

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.