03.10.2016.

Друга генерација ученика талентованих за физику - почетак школске године

Наш први излет био је посета Музеју Николе Тесле. Нова стална поставка је допуњена личним и техничким предметима који су припадали Николи Тесли као и бројним радним моделима. Прво смо погледали кратак филм о животу нашег највећег научника а затим смо учествовали у огледима са струјама високе фрекфенције и високог напона. Никола Тесла, један од најблиставијих умова човечанства, рођен је 10. јула 1856. у селу Смиљану, крај Госпића у Лици, у тадашњој Аустријској царевини.Ове године се обележава 160 година од Теслиног рођења. О њему су написане многе књиге, испричане разне могуће и немогуће теорије, али сигурно је да је Тесла је био пре свега изузетно велики научник, а не само изумитељ. Тешко је и замислити како би свет данас функционисао без његових открића и несебичног дељења знања.

Више информација можете прочитати ОВДЕ