14.12.2016.

Посета гимназији у Крању

„Ноћни путеви".Тако је назван феноменални роман Гајта Газданова.И путовање у Словенију било је такво. Ноћ, колеге и много, много километара. Ипак, у добром друштву растојања су забава и учење, а тако је било и овај пут. Након што смо доспели у Крањ, и били примљени уз изванредну добродошлицу, обишли смо школу и посетили часове. Увидели смо начине на које функционише ова стара гимназија, а уприличена је и разноврсна приредба.Већи до колега увече је посетио Љубљану, а следећег дана обишли смо Шкоцијанске јаме и Копар а у повратку и Блед.

Са нашим домаћинима, Гимназијом Крањ, смо разменили искуства из наставе. Договорени си и нови видови сарадње између наших школа, занимљиви пројекти који би допринели унапређењу наставе и пружили нова искуства и могућности нашим ученицима.

Закључак је једноставан. Било је динамично и занимљиво.

Фото галерију са путовања у Словенију можете погледати овде

Професори МилетаСајић и Стеван Радовановић обојили су другу половину XX века у Гимназији. Први васпитавајући ученике да је сусрет са уметношћу најбогатији део живота, а други је свој стваралачки таленат преточио у десетину књига о Земуну, земунској култури и културним посленицима Земуна.