27.02.2017.

Сајам образовања у Земунској гимназији

У суботу, 25.фебруара 2017. године, у Земунској гимназији одржан је још један успешан Сајам образовања! Ове године презентовало се чак 45 акредитованих високо образовних институција. Садашњи ученици Земунске гимназије, али и других београдских школа, имали су прилику да на једном месту на лак и занимљив начин сазнају све о факултетима и можда званично одаберу у ком смеру ће њихово образовање ићи даље. Презентације су држали студенти завршних година што је допринело још бољој атмосфери. Представници Ученичког парламента били су на услузи целог дана, заинтересоване водили до места одржавања презентације жељеног факултета, причали, шалили се и ширили добро расположење, као и увек! Земунска гимназија је овим, по ко зна који пут успела да споји лепо и корисно!

А ево и неколико слика са овог лепог догађаја:

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.