14.03.2017.

Шести мали сајам књига

Како ствари стоје, и ове године биће организован Мали сајам књига у нашој гимназији.

Упркос паралишуће лошем стању у нашој култури, манифестација коју сам покренуо пре шест година изгледа све боље - пре свега захваљујући професорима и ученицима наше школе.Ове године ђачки парламент активно ће учествовати у организацији ове мале смотре књига.А поред њих, и сви они ученици који су до сада помагали . Учешће су потврдили ЛОГОС, НАШ ДОМ, АЛГОРИТАМ и, први пут, издавачка кућа АРХИПЕЛАГ....а то није крај низа.

Биће и гостију, наравно.

А све ће се то збити током последње недеље марта.

Бошко Милосављевић, професор српске књижевности и језика

Као и увек, лепо се осећам на месту где се успомене и стварност за мене укрштају. Са овом књигом осећам чак већу одговорност према ученицима и читању, али и изазов да управо ученицима понудим више. Већ сада се редујем новом сусрету!” (Давид Албахари, 10.11.1998.)