17.04.2017.

Филозофска олимпијада

Српска филозофска олимпијада одржана је 18.03.2017. у Пожаревачкој гимназији. На такмичењу ученици директно пишу есеј на задату тему, на енглеском језику. На овом такмичењу учествовао је ученик 4-8. Мандић Александр. Захваљујемо му се што је представљао школу на најбољи начин и што је дао допринос очувању и ширењу филозофске културе. Ментор нашег ученика је професорка филозофије Зорица Перовић.

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.