26.04.2017.

Предавање: „Неравнотежна плазма и транспорт честица у гасовима“

У среду 26. априла 2017. године, у Земунској гимназији одржао је предавање наш бивши ученик, др Срђан Марјановић. Тема предавања је била „Неравнотежна плазма и транспорт честица у гасовима“.Срђан Марјановић је матурирао 2004. године као ученик генерације. Докторирао је наЕлектротехничком факултету 2017. године, а сада ради у Институту за физику у Земуну.

Предавање је било намењено, пре свега, ученицима који похађају смер гимназије за ученике са посебним способностима за физику, али су присуствовали и ученици из других одељења.Избор теме и начин презентације је пробудио пажњу публике, што се може уочити и на фотографијама са предавања.

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: сликари и вајари - Александар Машић, Ђорђе Чутуковић, Петар Марковић, Милорад Рашић, Јелка Нешковић...