04.05.2017.

Димитрије Рађеновић освојио трећу награду на Турниру младих физичара

Турнир младих физичара је ново такмичење из физике које се од ове школске године одржава у Србији. Такмичење је организовано слично као међународно такмичење International Young Physicists’ Tournament. Победнички тим ће представљати Србију на Турниру младих физичара који ће се одржати у јулу у Сингапуру.

Више о самом такмичењу се може прочитати на адреси

Димитрије Рађеновић, ученик другог разреда гимназије за ученике са са посебним способностима за физику, је учествовао на овом такмичењу. На Државном финалу је освојио трећу награду.

Професори МилетаСајић и Стеван Радовановић обојили су другу половину XX века у Гимназији. Први васпитавајући ученике да је сусрет са уметношћу најбогатији део живота, а други је свој стваралачки таленат преточио у десетину књига о Земуну, земунској култури и културним посленицима Земуна.