04.05.2017.

Димитрије Рађеновић освојио трећу награду на Турниру младих физичара

Турнир младих физичара је ново такмичење из физике које се од ове школске године одржава у Србији. Такмичење је организовано слично као међународно такмичење International Young Physicists’ Tournament. Победнички тим ће представљати Србију на Турниру младих физичара који ће се одржати у јулу у Сингапуру.

Више о самом такмичењу се може прочитати на адреси

Димитрије Рађеновић, ученик другог разреда гимназије за ученике са са посебним способностима за физику, је учествовао на овом такмичењу. На Државном финалу је освојио трећу награду.

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.