04.05.2017.

Димитрије Рађеновић освојио трећу награду на Турниру младих физичара

Турнир младих физичара је ново такмичење из физике које се од ове школске године одржава у Србији. Такмичење је организовано слично као међународно такмичење International Young Physicists’ Tournament. Победнички тим ће представљати Србију на Турниру младих физичара који ће се одржати у јулу у Сингапуру.

Више о самом такмичењу се може прочитати на адреси

Димитрије Рађеновић, ученик другог разреда гимназије за ученике са са посебним способностима за физику, је учествовао на овом такмичењу. На Државном финалу је освојио трећу награду.

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.