04.05.2017.

Димитрије Рађеновић освојио трећу награду на Турниру младих физичара

Турнир младих физичара је ново такмичење из физике које се од ове школске године одржава у Србији. Такмичење је организовано слично као међународно такмичење International Young Physicists’ Tournament. Победнички тим ће представљати Србију на Турниру младих физичара који ће се одржати у јулу у Сингапуру.

Више о самом такмичењу се може прочитати на адреси

Димитрије Рађеновић, ученик другог разреда гимназије за ученике са са посебним способностима за физику, је учествовао на овом такмичењу. На Државном финалу је освојио трећу награду.

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.