09.05.2017.

Амбасадор у Земунској гимназији

У понедељак, 8. маја 2017. године, амбасадор Јапана, Њ.е. г. Ђуићи Такахара посетио је Земунску гимназију у којој се већ три године реализује факултативни курс јапанског језика под покровитељством Мицубиши корпорације.

Око 80 ученика гимназије, заједно са директором Милошем Бјелановићем, пратило је предавање амбасадора о односима и сарадњи између наше две земље, док су ученици након предавања имали пуно питања за амбасадора о његовим утисцима о Србији, омиљеном јелу српске кухиње, омиљеној манги и аниме филму, препорукама шта то треба обавезно посетити у Јапану и слично. Ученици су на крају могли чути информације о активностима Амбасаде Јапана и стипендијама Владе Јапана.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.