09.05.2017.

Амбасадор у Земунској гимназији

У понедељак, 8. маја 2017. године, амбасадор Јапана, Њ.е. г. Ђуићи Такахара посетио је Земунску гимназију у којој се већ три године реализује факултативни курс јапанског језика под покровитељством Мицубиши корпорације.

Око 80 ученика гимназије, заједно са директором Милошем Бјелановићем, пратило је предавање амбасадора о односима и сарадњи између наше две земље, док су ученици након предавања имали пуно питања за амбасадора о његовим утисцима о Србији, омиљеном јелу српске кухиње, омиљеној манги и аниме филму, препорукама шта то треба обавезно посетити у Јапану и слично. Ученици су на крају могли чути информације о активностима Амбасаде Јапана и стипендијама Владе Јапана.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.