09.05.2017.

Амбасадор у Земунској гимназији

У понедељак, 8. маја 2017. године, амбасадор Јапана, Њ.е. г. Ђуићи Такахара посетио је Земунску гимназију у којој се већ три године реализује факултативни курс јапанског језика под покровитељством Мицубиши корпорације.

Око 80 ученика гимназије, заједно са директором Милошем Бјелановићем, пратило је предавање амбасадора о односима и сарадњи између наше две земље, док су ученици након предавања имали пуно питања за амбасадора о његовим утисцима о Србији, омиљеном јелу српске кухиње, омиљеној манги и аниме филму, препорукама шта то треба обавезно посетити у Јапану и слично. Ученици су на крају могли чути информације о активностима Амбасаде Јапана и стипендијама Владе Јапана.

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“