19.12.2017.

ШКОЛСКИ БИОСКОП

УЧЕНИЧКИ ПАРЛАМЕНТ ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ ДРУГУ ГОДИНУ ОРГАНИЗУЈЕ ШКОЛСКИ БИОСКОП СА ЦИЉЕМ ДА СЕ УЧЕНИЦИ РАЗОНОДЕ И ДРУЖЕ.

И ОВЕ ГОДИНЕ СЕ ТА АКЦИЈА НАСТАВЉА, СА МНОГО ЕНЕРГИЈЕ.

ОД ОКТОБРА, КАДА ЈЕ ПРОЈЕКТОВАН ПРВИ ФИЛМ ЗА ОВУ ШКОЛСКУ ГОДИНУ, ЕМИТОВАНО ЈЕ ОКО 20 ФИЛМОВА РАЗЛИЧИТИХ ЖАНРОВА НА РАЗЛИЧИТИМ СТРАНИМ ЈЕЗИЦИМА, КОЈЕ УЧЕНИЦИ УЧЕ У ШКОЛИ. НЕКИ ОД ЊИХ СУ: "WHIPLASH", "LA VITA E BELLA", "HADERSFILD", "PERFETTI SCONOSCIUTI", "THE TRUMAN SHOW", "SEVEN", "MY SISTER'S KEEPER", "12 ANGRY MAN", "100 METROS". НОВАЦ КОЈИ ЈЕ ЗАРАЂЕН ОД ПРОЈЕКЦИЈА НЕКОЛИКО ФИЛМОВА, УПЛАЋЕН ЈЕ ЗА АНАСТАСИЈИНО ЛЕЧЕЊЕ. АНАСТАСИЈА ГАВРИЛОВИЋ ЈЕ БИВША УЧЕНИЦА НАШЕ ШКОЛЕ КОЈА ЈЕ ОБОЛЕЛА ОД ЛЕУКЕМИЈЕ.

ОДЛАЗАК У БИОСКОП ТРЕБА ДА БУДЕ ЈЕДАН ВИД ЗАБАВЕ, АЛИ СЕ МОРАЈУ ПОШТОВАТИ ОСНОВНА ПРАВИЛА ПОНАШАЊА У ИСТОМ, СТОГА ПРЕ СВАКЕ ПРОЈЕКЦИЈЕ ЧИТА СЕ ПРАВИЛНИК ПОНАШАЊА!

ЗАХВАЉУЈЕМО СЕ СВИМА КОЈИ СУ СЕ ПРИДРУЖИЛИ АКЦИЈИ И ПОЗИВАМО ВАС ДА ДОЂЕТЕ И НА ПРЕДСТОЈЕЋА ЕМИТОВАЊА ФИЛМОВА!

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.