29.01.2018.

Мала збирка опасних задатака 2

„Мала збирка опасних задатака 2” је рад ученика првог разреда Земунске гимназије на тему провере тачности информација у рекламама и представља природни наставак првог делу који је рађен пре четири године. Овим је остварен циљ пројекта да се кроз тимски рад освести присутност математике у свакодневном животу, развије аналитичност и критички начин мишљења, резоновање и логичко закључивање, моћ запажања, али и машта.

Када уђемо у продавницу или читамо рекламе и видимо снижење, да ли је 20% стварно 20% или не? Да ли је превара или не ако је снижење чак и веће од наведеног? Који је мотив? У презентацији се могу видети само неки од многобројних занимљивих примера.

Презентацију можете погледати ОВДЕ

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.