29.01.2018.

Мала збирка опасних задатака 2

„Мала збирка опасних задатака 2” је рад ученика првог разреда Земунске гимназије на тему провере тачности информација у рекламама и представља природни наставак првог делу који је рађен пре четири године. Овим је остварен циљ пројекта да се кроз тимски рад освести присутност математике у свакодневном животу, развије аналитичност и критички начин мишљења, резоновање и логичко закључивање, моћ запажања, али и машта.

Када уђемо у продавницу или читамо рекламе и видимо снижење, да ли је 20% стварно 20% или не? Да ли је превара или не ако је снижење чак и веће од наведеног? Који је мотив? У презентацији се могу видети само неки од многобројних занимљивих примера.

Презентацију можете погледати ОВДЕ

„Не постоји ништа узбудљивије од повратка на место које је остало у човеку, и носи се као драгоценост. Нису у питању само рачи и осећања, већ нешто неизрециво, оно што човеку казује да је тамо где заправо треба да буде. Сваки повратак у Гимназију је само долазак на то место са којег никада нисам отишао.“ (Давид Албахари 31.03.1997.)