29.01.2018.

Мала збирка опасних задатака 2

„Мала збирка опасних задатака 2” је рад ученика првог разреда Земунске гимназије на тему провере тачности информација у рекламама и представља природни наставак првог делу који је рађен пре четири године. Овим је остварен циљ пројекта да се кроз тимски рад освести присутност математике у свакодневном животу, развије аналитичност и критички начин мишљења, резоновање и логичко закључивање, моћ запажања, али и машта.

Када уђемо у продавницу или читамо рекламе и видимо снижење, да ли је 20% стварно 20% или не? Да ли је превара или не ако је снижење чак и веће од наведеног? Који је мотив? У презентацији се могу видети само неки од многобројних занимљивих примера.

Презентацију можете погледати ОВДЕ

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.