29.01.2018.

Мала збирка опасних задатака 2

„Мала збирка опасних задатака 2” је рад ученика првог разреда Земунске гимназије на тему провере тачности информација у рекламама и представља природни наставак првог делу који је рађен пре четири године. Овим је остварен циљ пројекта да се кроз тимски рад освести присутност математике у свакодневном животу, развије аналитичност и критички начин мишљења, резоновање и логичко закључивање, моћ запажања, али и машта.

Када уђемо у продавницу или читамо рекламе и видимо снижење, да ли је 20% стварно 20% или не? Да ли је превара или не ако је снижење чак и веће од наведеног? Који је мотив? У презентацији се могу видети само неки од многобројних занимљивих примера.

Презентацију можете погледати ОВДЕ

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“