28.02.2018.

Карневал „У сусрет пролећу“

По угледу на познате карневале, Ученички парламент је у сарадњи са професорима језика, 14. фебруара уприличио кратак пут око света. Наиме, сви језици који се изучавају у Земунској гимназији, представили су традицију карневала у својим културама, а акценат је стављен на карневале који означавају крај зиме и долазак пролећа.

Кренули смо од Италије, преко Француске, Немачке, Енглеске, Јапана, Русије да бисмо пут завршили овде код нас, у Србији. Уз добро расположење, маске, музику и плес, прославили смо крај зиме и почетак пролећа.

Одржано је и такмичење за најбољу маску. Стручни жири који је сачињавало ненаставно особље имао је веома тежак задатак. У мору занимљивих маски, прву награду, путовање у Словенију, је освојила Катарина Марчетић.

Захваљујемо се свим ученицима и професорима који су подржали ову акцију! Жељно ишчекујемо следећи карневал.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.