28.02.2018.

Карневал „У сусрет пролећу“

По угледу на познате карневале, Ученички парламент је у сарадњи са професорима језика, 14. фебруара уприличио кратак пут око света. Наиме, сви језици који се изучавају у Земунској гимназији, представили су традицију карневала у својим културама, а акценат је стављен на карневале који означавају крај зиме и долазак пролећа.

Кренули смо од Италије, преко Француске, Немачке, Енглеске, Јапана, Русије да бисмо пут завршили овде код нас, у Србији. Уз добро расположење, маске, музику и плес, прославили смо крај зиме и почетак пролећа.

Одржано је и такмичење за најбољу маску. Стручни жири који је сачињавало ненаставно особље имао је веома тежак задатак. У мору занимљивих маски, прву награду, путовање у Словенију, је освојила Катарина Марчетић.

Захваљујемо се свим ученицима и професорима који су подржали ову акцију! Жељно ишчекујемо следећи карневал.

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: математичари - Лаза Тадић, Јован Карамата, Војислав Авакумовић, Златко Мамузић,Станимир Фемпл и други...