08.03.2018.

Седми мали сајам књига

Опет. Опет и опет. А прошло је само годину дана од претходног. Уз врло ангажовано учешће ученика трећег разреда, али и остала три, уз подршку колега, али највише уз жељу да се разговара и упозна, још боље, чаробни свет књига - почиње Седми мали сајам књига у библиотеци Земунске гимназије.

Они који су икада учествовали знају. Они који нису - добродошли.

Пет независних издавача, од којих су два први пут наши гости, послали су нам своје књиге.

Све остало је на нама. Дакле, знамо на чему смо.

Ту је плакат са четворо гостију који долазе. Биће их још толико - али нека то буду изненађења.

У понедељак, у 12 часова, наш сајам свечано ће отворити редитељ Милорад Милинковић.

А што се Вас тиче, поштовани - само дођите. Нађите времена.Ту је негде.

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.