08.03.2018.

Седми мали сајам књига

Опет. Опет и опет. А прошло је само годину дана од претходног. Уз врло ангажовано учешће ученика трећег разреда, али и остала три, уз подршку колега, али највише уз жељу да се разговара и упозна, још боље, чаробни свет књига - почиње Седми мали сајам књига у библиотеци Земунске гимназије.

Они који су икада учествовали знају. Они који нису - добродошли.

Пет независних издавача, од којих су два први пут наши гости, послали су нам своје књиге.

Све остало је на нама. Дакле, знамо на чему смо.

Ту је плакат са четворо гостију који долазе. Биће их још толико - али нека то буду изненађења.

У понедељак, у 12 часова, наш сајам свечано ће отворити редитељ Милорад Милинковић.

А што се Вас тиче, поштовани - само дођите. Нађите времена.Ту је негде.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.