26.03.2018.

Фантастичан успех наших ученица на такмичењу из социологије

На Филозофском факултету (група за социологију) у Београду је у суботу, 10.03.2018. године, у организацији Срског социолошког друштва, одржано Окружно такмичење из социологије под називом „Насиље, солидарност и активизам код средњошколаца у Србији“. Наше ученице постигле су запажен резултат:

Николић Марина IV4 остварила је пласман на Републичко такмичење, освојивши III место,

док је Динић Јелена IV4 постигла запажен резултат приликом одбране свог рада и презентације.

Професор-ментор нашим ученицама је професорка социологије Перовић Зорица.

Републичко такмичење ће се одржати у суботу, 24.03.2018., на Филозофском факултету у Београду. Честитамо нашим ученицама на оствареном резултату и желимо пуно успеха Марини на Републичком такмичењу!

Мијуца Павле

Маринин истраживачки рад и презентацију можете преузети ОВДЕ

Јеленин истраживачки рад и презентацију можете преузети ОВДЕ

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.