28.03.2018.

Извештај са сајма обазовања одржаног у Земунској гимназији

24. фебруара 2018. године, од 11 до 16 часова, у Земунској гимназији је организовано представљање факултета – „Мали сајам образовања“. Већ осму годину Земунска гимназија организује представљање факултета, универзитета и високих школа са циљем што боље информисаности родитеља и ученика Земунске гимназије.

На манифестацију су позване и остале гимназије и средње школе Београда. Сви заинтересовани ученици и родитељи су били у могућности да непосредно од представника факултета добију значајне информације о студијским програмима, модулима, критеријумима за упис на факултет.

Искуство нам је показало да је најбољи вид информисања о студијским групама, модулима, начинима студирања, цени студија и одговори на још много питања и дилема најбоље решавати непосредним контактом са компетентним особама, представницима и студентима факултета. Сваки од факултета је имао свој простор-учионицу у коме је могао да представи свој факултет на начин на који је желео и прими заинтересоване ученике и родитеље те одговори на сва релевантна питања. Представљање факултета (само акредитованих) је организованo кроз разговор са заинтересованим ученицима и родитељима, поделом промотивног материјала и евентуално приказом видео клипова или power point презентација.

Факултети који су нам се представили ове године су:

1. Саобраћајни факултет Универзитет у Београду

19. ЕТФ - Електротехнички факултет Универзитет у Београду

20. Алфа БК Универзитет

21. Интегрисани универзитет Сингидунум

22. Интегрисани факултет“Унион-Никола Тесла“

23.Факултет за међународну политику и безбедност-“Унион-Никола Тесла“

24. Београдска банкарска академија – ББА Универзитет Унион

25. Рачунарски факултет-ЦЕТ Универзитет Унион

26. Правни факултет Универзитет Унион

27. Факултет за медије и комуникације Универзитет Сингидунум

28. ФЕФА-Факултет економије и финансија Универзитет Сингидунум

29. Футура – факултет за примењену екологију Универзитет Сингидунум

30. Војна Академија и Медицински факултет Универзитет одбране у Београду

31. Криминалистичко-полицијска академија Криминалистичко-полицијски универзитет

32. Факултет информационих технологија Универзитет Метрополитен

33. МЕФ- факултет за примењени менаџмент, економију и финансије Универзитет Привредна академија, Нови Сад

34. Факултет за пројектни и иновациони менаџмент-ПМ Колеџ Универзитет Едуконс

35. Висока спортска и здравствена школа

36. Висока туристичка школа струковних студија

37. Висока школа социјалног рада

38. Висока школа академских студија „Доситеј“

39. Висока школа модерног бизниса

40. Техникум Таурунум - Висока инжењерска школа струковних студија

41.Висока школа струковних студија Спортска академија (Универзитета“Унион-Никола Тесла“)

Правни факултет Универзитета у Београду, Висока струковна школа предузетништво и Факултет за инжењерски менаџмент иако су се пријавили нису дошли на представљање. „Мали сајам образовања“ је реализован у сарадњи са представницима наведених факултета, стручним сарадницима школе, психологом Љубицом Јеленковић и Јованом Вуковић и уз велику помоћ ученика из Ученичког парламента, Љубице Бергхауер, Теодоре Адамовић, Матеје Шуше, Николе и Душана Стегњаје, Ранка Алексића, Јована Радића, Огњена Јовановића, Милене Черњански, Андрее Тодоровић, Александра Ћурчина, Саре Хајновић, Ање Хаџић, Немање Вукосављевића, Нађе Марјановић, Иве Михајловић и Николе Радовића.

Стручни сарадник психолог школе Јеленковић Љубица

Слике можете погледати ОВДЕ

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.