28.03.2018.

Премијера нове представе драмске секције

Премијера позоришне представе

„На раскрсници”

11.04.2018.године

у 20 сати

Позориште „Пинокио”

Сви смо ми у овој представи, а не бисмо смели да будемо у њој!

Ми смо само отворили очи и прогледали!

Ми смо само проговорили о свему о чему остали ћуте!

Ми смо само желели да се супротставимо свему ружном што се око нас дешава!

Ми смо само искрено тужни због туге коју носе људи око нас!

Ваше је само да нас одгледате, чујете и проговорите!

Ваше је да се препознате!

Ваше је да нам помогнете да променимо свет!

Нека се силници постиде!

Нека се слабићи освесте!

Нека се увређени утеше!

Ми верујемо да можемо заједно са вама променити свет!

Ми знамо да ћете се веома узнемирити!

Ми знамо да ћете се искрено растужити!

Ми знамо да више никада нећете прећутати и дозволити да се деси ово што се дешава у нашој причи!

Ауторском представом „На раскрсници” Земунска гимназија се ове године такмичи на Републичким сусретима гимназија Србије. Велика нам је част, али и одговорност, припала ове године. Својом представом отварамо Сусрете у Крагујевцу 13.априла. Селекцију смо прошли. Од пријављених 28 гимназија Србије, представа драмске секције наше школе ушла је у избор одабраних 14 представа.

Своје прво извођење, као и сваке године, посвећујемо својој публици, свом граду и својој школи. Радујемо се својој игри, вашем доласку и ономе што ће проистећи из наше представе - добру међу људима.

Много смо радили и много урадили. Ви само треба да одгледате. При изласку из позоришта, сигурни смо, кренућете путем којим треба да иду људи. Заједно ћемо проћи ову тешку раскрсницу!

Добродошли!

Овако смо се припремали.

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.