17.04.2018.

Млади физичар Димитрије Рађеновић спреман за Пекинг

Финално такмичење Турнира младих физичара је ове школске године одржано 4. априла у Београду.

На овом такмичењу је изабран петочлани тим који ће представљати Србију на Интернационалном турниру младих физичара у Пекингу у јулу ове године.

Један од чланова тог тима је и наш ученик, Димитрије Рађеновић, ученик трећег разреда гимназије за ученике са са посебним способностима за физику.

Више о самом такмичењу се може прочитати на адреси: takmicenja.ipb.ac.rs

„Не постоји ништа узбудљивије од повратка на место које је остало у човеку, и носи се као драгоценост. Нису у питању само рачи и осећања, већ нешто неизрециво, оно што човеку казује да је тамо где заправо треба да буде. Сваки повратак у Гимназију је само долазак на то место са којег никада нисам отишао.“ (Давид Албахари 31.03.1997.)