20.04.2018.

Посета Развојном центру компаније Microsoft

У четвртак, 19. априла 2018. године, ученици другог разреда, у пратњи професора рачунарства и информатике Вукице Грбић, посетили су Развојни центар компаније Microsoft за Југоисточну Европу. Као и увек када се оваква посета организује, ученици су имали прилику да буду детаљније упознати са радом ове компаније, која је лидер у ИТ сектору, као и са перспективом коју она пружа за младе таленте.

Ученици су пуни утисака напустили ову установу, и већ су кренули планови за наредне посете

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.