24.04.2018.

Чајанка у Земунској гимназији​

У четвртак, 29. марта 2018. године, одржана је Прва чајанка Земунске гимназије. Ова активност је покренута као идеја Стручног већа енглеског језика, а идеја је да се кроз дружење, у опуштеној атмосфери, и наравно уз чај и колачиће, обраде теме које су у наставном плану и програму наставе енглеског језика. Чајанка је и једна од активности које се спроводе у циљу дисеминације резултата пројекта ЕРАСМУС+, у којем Земунска гимназија учествује.

Тема Прве чајанке је била култура испијања чаја у земљама које је негују: Јапану, Кини, Индији, Русији, САД, Енглеској и, наравно, Србији.

У презентовању су учествовали ученици првог, трећег и четвртог разреда наше школе, као и бивши ученици Земунске гимназије, сада студенти јапанског језика.

Ментори ученицима који су припремали презентације, као и организатори овог догађаја су били професори енглеског језика - Јелка Петровић, Марија Нешовић и Дејан Тмушић.

Чајанка је била веома посећена, у гостима су били ученици и професори Земунске гимназије, који су нам својим присуством дали подршку и охрабрили нас да се чешће дружимо на овај начин.

У име ученика који су учествовали у презентацијама, захваљујемо се њиховим другарима који су дошли да их подрже, захваљујемо се колегама које су нас посетиле и увеличале нашу манифестацију, као и свим колегама које су нам слале позитивне вибрације и које су имале разумевања за ученике, тј. учеснике Чајанке.

Надамо се да ће наша Чајанка постати традиција и да ће се одржавати бар једном у тромесечју.

Јелка Петровић,
Марија Нешовић,
Дејан Тмушић

Слике можете погледати ОВДЕ

Професори МилетаСајић и Стеван Радовановић обојили су другу половину XX века у Гимназији. Први васпитавајући ученике да је сусрет са уметношћу најбогатији део живота, а други је свој стваралачки таленат преточио у десетину књига о Земуну, земунској култури и културним посленицима Земуна.