24.04.2018.
Чајанка у Земунској гимназији
У четвртак, 29. марта 2018. године, одржана је Прва чајанка Земунске гимназије. Ова активност је покренута као идеја Стручног већа енглеског језика, а идеја је да се кроз дружење, у опуштеној атмосфери, и наравно уз чај и колачиће, обраде теме које су у наставном плану и програму наставе енглеског језика. Чајанка је и једна од активности које се спроводе у циљу дисеминације резултата пројекта ЕРАСМУС+, у којем Земунска гимназија учествује.
Тема Прве чајанке је била култура испијања чаја у земљама које је негују: Јапану, Кини, Индији, Русији, САД, Енглеској и, наравно, Србији.
У презентовању су учествовали ученици првог, трећег и четвртог разреда наше школе, као и бивши ученици Земунске гимназије, сада студенти јапанског језика.
Ментори ученицима који су припремали презентације, као и организатори овог догађаја су били професори енглеског језика - Јелка Петровић, Марија Нешовић и Дејан Тмушић.
Чајанка је била веома посећена, у гостима су били ученици и професори Земунске гимназије, који су нам својим присуством дали подршку и охрабрили нас да се чешће дружимо на овај начин.
У име ученика који су учествовали у презентацијама, захваљујемо се њиховим другарима који су дошли да их подрже, захваљујемо се колегама које су нас посетиле и увеличале нашу манифестацију, као и свим колегама које су нам слале позитивне вибрације и које су имале разумевања за ученике, тј. учеснике Чајанке.
Надамо се да ће наша Чајанка постати традиција и да ће се одржавати бар једном у тромесечју.
Јелка Петровић,
Марија Нешовић,
Дејан Тмушић
Слике можете погледати ОВДЕ
Последње актуелности
2017-2018
13.07.2018.
Списак одабраних уџбеника за школску 2018/2019. годину
08.07.2018.
Процедура уписа и изборни предмети
08.06.2018.
Коначни резултати са пријемног испита из математике и физике
07.06.2018.
Тестови са пријемног испита из математике и физике
05.06.2018.
Коначна решења са тестирања из математике и физике
Занимљива чињеница
Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.
© Земунска гимназија - Сва права задржана. Израда сајта: КИО д.о.о.