21.05.2018.

Литерарна секција још једном најбоља на међународном такмичењу

У оквиру великог, међународног литерарног конкурса "Светосавље и наше доба" ученица III-3 Земунске гимназије Даша Радовановић освојила је прво место! Њен ментор - др Вукосава Живковић добила је посебно признање за послату најуспешнију збирку радова, која се ове године односила на лик и значај Светог Симеона Мироточивог.

Награде ученици и професорки су додељене на свечаности у Новом Саду, 19-ог маја 2018. године. Даша Радовановић је овом приликом прочитала свој првонаграђени рад.

др Вукосава Живковић

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.