26.05.2018.

Земунска гимназија убедљиво најуспешнија на "Данима ћирилице"

Литерарна секција бележи још један огроман успех. На међународном мултидисциплинарном такмичењу "Дани ћирилице", 26-ог маја 2018. године два ученика наше школе освојила су две равноправне прве награде у конкуренцији више од пет хиљада пристиглих из целог света. Пишући на тему "Мој јунак", ученици Земунске гимназије Иван Аврамов III-6 и Василије Раковић I- 11, заједно са својим професором-ментором др Вукосавом Живковић добили су вредна признања и награде.

Целу церемонију пратиле су камере РТС-а и ТВ Пинк, те су Иван и Василије, дајући интервјуе у програму који је уживо емитован, још једном на интелектуалан начин у најлепшем светлу представили Земунску гимназију и литерарну секцију.

др Вукосава Живковић

Слике погледајте ОВДЕ

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.