26.05.2018.

Земунска гимназија убедљиво најуспешнија на "Данима ћирилице"

Литерарна секција бележи још један огроман успех. На међународном мултидисциплинарном такмичењу "Дани ћирилице", 26-ог маја 2018. године два ученика наше школе освојила су две равноправне прве награде у конкуренцији више од пет хиљада пристиглих из целог света. Пишући на тему "Мој јунак", ученици Земунске гимназије Иван Аврамов III-6 и Василије Раковић I- 11, заједно са својим професором-ментором др Вукосавом Живковић добили су вредна признања и награде.

Целу церемонију пратиле су камере РТС-а и ТВ Пинк, те су Иван и Василије, дајући интервјуе у програму који је уживо емитован, још једном на интелектуалан начин у најлепшем светлу представили Земунску гимназију и литерарну секцију.

др Вукосава Живковић

Слике погледајте ОВДЕ

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.