26.05.2018.

Земунска гимназија убедљиво најуспешнија на "Данима ћирилице"

Литерарна секција бележи још један огроман успех. На међународном мултидисциплинарном такмичењу "Дани ћирилице", 26-ог маја 2018. године два ученика наше школе освојила су две равноправне прве награде у конкуренцији више од пет хиљада пристиглих из целог света. Пишући на тему "Мој јунак", ученици Земунске гимназије Иван Аврамов III-6 и Василије Раковић I- 11, заједно са својим професором-ментором др Вукосавом Живковић добили су вредна признања и награде.

Целу церемонију пратиле су камере РТС-а и ТВ Пинк, те су Иван и Василије, дајући интервјуе у програму који је уживо емитован, још једном на интелектуалан начин у најлепшем светлу представили Земунску гимназију и литерарну секцију.

др Вукосава Живковић

Слике погледајте ОВДЕ

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.