1.10.2018.

Дружење аустријских и земунских ученика уз књигу

Поштовани ученици, професори, родитељи, љубитељи лепе речи,

дођите у недељу, 14.10.2018. у 11 сати у Свечану салу Земунске гимназије да заједно прoђемо мостом који спаја аустријске и српске ученике!Читаћемо одломке из књиге Балканска грозница нашег госта Дитмара Гнеда уз музику и разговор о мотивима, жељама и страховима главних ликова, а заправо свих нас.

Добродошли!

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.