14.12.2018.

Aмбасадор НР Кине донирао 30 лаптоп рачнара

Амбасадор НР Кине у Републици Србији Његова екселенција господин Ли Манчанг посетио је 12.12.2018. године Земунску гимназију. Овом приликом Његова екселенција је донирао 30 Lenovo лаптоп рачунара који су намењени ученицима Земунске гимназије, а ради побољшања услова образовања и васпитања.

Уговор о донацији потписали су Њ.Е. господин Ли Манчанг и директор Земунске гимназије, господин Милош Бјелановић.

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.