14.12.2018.

Aмбасадор НР Кине донирао 30 лаптоп рачнара

Амбасадор НР Кине у Републици Србији Његова екселенција господин Ли Манчанг посетио је 12.12.2018. године Земунску гимназију. Овом приликом Његова екселенција је донирао 30 Lenovo лаптоп рачунара који су намењени ученицима Земунске гимназије, а ради побољшања услова образовања и васпитања.

Уговор о донацији потписали су Њ.Е. господин Ли Манчанг и директор Земунске гимназије, господин Милош Бјелановић.

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.