1.3.2019.

Промоција Земунске гимназије - дођите да се упознамо

Поштована децо,

Будући гимназијалци!

Позивамо вас да 9.марта 2019 године, у суботу, од 10:00 до 15:00 обиђете нашу школу, Земунску гимназију.

Упознајте се са радом једне од најстаријих и најбољих школа у Србији.

Професори и ученици ће вас провести кроз чудесни свет наше школе.

Директор и колектив Земунске гимназије

Позив можете преузети овде

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.