2.4.2019.

Важно обавештење!

Пробни тест за пријемни испит из математике за одељења ученика надарених за физику и ученика надарених за рачунарство и информатику биће одржан у суботу, 11. маја 2019. године у Земунској гимназији, са почетком у 11 часова.

Пријаве за полагање слати на email: probnitestprijemni@gmail.com до 6. маја 2019. године. Све пријаве после овог датума неће бити прихваћене.

Чекамо вас!

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.