2.4.2019.

Важно обавештење!

Пробни тест за пријемни испит из математике за одељења ученика надарених за физику и ученика надарених за рачунарство и информатику биће одржан у суботу, 11. маја 2019. године у Земунској гимназији, са почетком у 11 часова.

Пријаве за полагање слати на email: probnitestprijemni@gmail.com до 6. маја 2019. године. Све пријаве после овог датума неће бити прихваћене.

Чекамо вас!

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“