17.5.2019.

Обавештење - разредни испит из италијанског језика за први, други И трећ резред

ПРВИ РАЗРЕД:

ПИСМЕНИ ДЕО ИСПИТА 01. 06. 2019. у 09х (поссессиви, qуелло/белло, меттерци/волерци, пассато проссимо/имперфетто, прономи диретти, прономе партитиво НЕ, верби рифлессиви ал пресенте е ал пассато проссимо, прономи индиретти, вербо ПИАЦЕРЕ, цондизионале семплице). УСМЕНИ ДЕО ИСПИТА 08. 06. 2019. у 09х (Први текстови у лекцијама 6, 7, 8, 9 и 10- књига Прогетто италиано 1б/ читање, превод и препричавање + граматика са писменог, и на крају конверзација).

ДРУГИ РАЗРЕД:

ПИСМЕНИ ДЕО ИСПИТА 01. 06. 2019. у 11х (прономи цомбинати, интеррогативи, прономи релативи, старе + герундио/ старе пер + инфинито, цомпаразионе реголаре е ирреголаре, суперлативо релативо е ассолуто, пассато ремото е трапассато ремото, авверби ди модо, цонгиунтиво пресенте е пассато, цонгиунзиони цхе рицхиедоно цонгиунтиво). УСМЕНИ ДЕО ИСПИТА 08. 06. 2019. у 11х (први текстови у лекцијама 1, 2, 3, 4 и 5- књига Прогетто италиано 2а/ читање, превод и препричавање + граматика са писменог, и на крају конверзација).

ТРЕЋИ РАЗРЕД:

ПИСМЕНИ ДЕО ИСПИТА 01. 06. 2019. у 13х (императиво, цонцорданза деи темпи- цонгиунтиво е индицативо, цонгиунзиони цхе рицхиедоно цонгиунтиво, периодо ипотетицо, ЦИ/НЕ, форма пассива, дисцорсо диретто е индиретто). УСМЕНИ ДЕО ИСПИТА 08. 06. 2019. у 13х (први текстови у лекцијама 6, 7, 8, 9 и 10- књига Прогетто италиано 2б/ читање, превод и препричавање + граматика са писменог, и на крају конверзација).

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.